MonetEasy

  • Branding
  • UI/UX Design
  • Visual Design
  • Web Design

Nowy brand w ramach Grupy Onet. Moneteasy to narzędzie łączące wydawców treści ze sklepami internetowymi. Celem nowej marki jest automatyczna i prosta monetyzacja contentu. Dzięki takiemu narzędziu napisane artykuły nie tylko przynoszą wartość użytkownikami, ale również na siebie zarabiają.

W oparciu o stworzony wcześniej brandbook został przygotowana strona internetowa. W ramach projektu powstały pełny set z ikonami oraz potrzebne ilustracje, które zostały również wykorzystane do materiałów handlowych.

Stworzone logo wraz z przykładowym jego użyciem oraz strona internetowa mają wspomóc promocję oraz budowanie marki, jako innowacyjne narzędzie wspomagające wzrost świadomych zakupów na podstawie profesjonalnych treści dostarczanych przez wydawców.

Efekty podjętych działań można zobaczyć na poniższych wizualizacjach.

Konstrukcja logo i kolorystyka

Forma znaku i kolorystyka jest utrzymana w nowoczesnym stylu. Znak w podstawowej wersji to logotyp z nazwą marki “moneteasy” oraz wyróżniającym się sygnetem. Sygnet został stworzony na bazie pierwszej litery nazwy „moneteasy”, czyli „m”, oraz kształtu wykresu o trendem wzrastającym, nawiązującym do monetyzacji, czyli po prostu „zarabianiu”.

Strona główna

Wireframes

Typografia, ikony i ilustracje

Pracujmy razem

hello@justinmedia.pl